14333111_1765059260402471_7959882837791723463_n

Veletrh sociálních věcí Prahy 20

0 68

Již třetím rokem se na Praze 20, v Horních Počernicích koná Veletrh sociálních věcí. Nadační fond Ztracené děti byl městskou části osloven, zda se chce zúčastnit, což velmi rád přijal.

Dne 14.9. 2016 od 10 hodin byl úvodním slovem paní místostarostky v areálu Chvalská tvrz veletrh odstartován. Dopoledne bylo určeno pro nejbližší školky a školy, kdy třídy doprovodili jejich učitelé,  a se zájmem si poslechli základní povídání o chodu nadace, hlavně o projektu prevence kriminalistiky, podporované Prahou 9, „O nebezpečí s Denisem“. Denis, hlavní maskot celé nadace na slunný zářiový den dohlížel jak ve své loutkové podobě, tak i jako plyšová hračka vyrobena chráněnou dílnou.

Během celého dne se k stánku chodili podívat nejen děti, ale i jejich doprovody, ať rodiče, babičky, či kamarádi. Děti nejvíce zaujali bílo oranžové balonky a magnetky vytvořené Nadačním fondem s důležitými čísly.

Další atrakcí, již ne ve spojitosti v Nadací, byla Městská policie a Hasičský záchranný sbor, který v rámci prevence na Veletrhu také působil. A s nimi také jiné projekty a neziskové organizace podporující ať lidi bez přístřeší, či jinak sociálně oddělené, tak i rodiny s dětmi v těžkých životních situacích.

Celkově celý den proběhl v příjemném rytmu podívání si a poznávání jiných možností pomoci nejen lidem sociálně slabším. A Nadační fond Ztracené děti se velmi rád tohoto zúčastnil a přispěl svou „troškou do mlýna“.

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.