Mauglí z Moskvy. Opuštěné děvčátko zachránili v bytě plném odpadků

0 36

Pětiletou holčičku zachránily úřady v zaneřáděném moskevském bytě plném odpadu a plísně. Zatímco zanedbaně vypadající dívka byla převezena do nemocnice, její matku zadržela policie. Ženě je podle ruského tisku přes 40 let a je silně zadlužená. Svou dceru nechávala v bytě plném odpadků a bez nábytku samotnou.

Sousedé upozornili úřady v neděli poté, co z bytu slýchali pláč a řev. Úředníci se po vstupu do bytu nestačili divit. V bytě byla vypnuta elektřina i voda a podlaha byla pod hromadou odpadků téměř neviditelná. Deník Moskovskij komsomolec zveřejnil fotografie a video z bytu. Hromady odpadu sahaly až po okna a zdi byly plesnivé.

Měla strach z postele

Zcela zanedbané děvčátko dřepělo opuštěné uprostřed odpadků v bytě téměř bez nábytku a také bez toalety. Dítě bylo převezeno na specializované pracoviště dětské nemocnice. Holčička měla na krku šperk srostlý s kůží. Kromě toho špatně mluvila a její vývoj neodpovídal věku, byly na ní patrné známky chronického stresu. Měla například strach z postele.

„Postupně jsme ji naučili, že může na posteli ležet a spát. S pomocí logopedů a psychologů se pokusíme zlepšit její psychofyzický vývoj,“ řekl novinářům hlavní lékař Ismail Osmanov o stavu holčičky, kterou ruská média překřtila na „Mauglí z Moskvy.“

Matka samoživitelka byla zadržena a vyšetřovatelé ji obvinili z „pokusu o vraždu“. Žena jménem Irina během výslechu řekla, že vychovává dítě bez otce a byla nucena holčičku nechávat doma sama, aby mohla chodit do práce. Byt úřady zapečetily.

Máma na chvíli přišla a hned zase zmizela

Sousedky potvrdily, že pláč děvčátka byl z bytu slyšet velmi často ale policii nevolaly, protože dobře znaly matku obviněné. „Ptala jsem se Iriny jestli je vše v pořádku a vždy se jen usmála, že ano. Jenže dětský pláč byl slyšet každý den. Když jsem ji volala, tak jen řekla, že přijde. Přišla a za chvíli zase zmizela,“ řekla Olga Lagutinová.

Další sousedka potvrdila, že žena dlužila jen za komunální služby 670 tisíc rublů (zhruba 234 tisíc korun). Otcem děvčete byl údajně muž z Ukrajiny, kterého z Ruska vyhostili.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-moskva-holcicka-odpad-maugli.A190313_065507_zahranicni_klf

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.