Výstřižek

Jak se postavit k nevěře

0 231

Zjistil/a jste právě, že Vás váš partner podvedl? Mám pro Vás několik tipů, jak se k tomu postavit.

Rozvod

Jestliže jste sepsali předmanželskou smlouvu a jste rozhodnutí se rozvést, je to jednoduché. Každý dostane přislíbenou část majetku, na kterém jste se dohodli.

Při podání žádosti o rozvod se hradí momentálně poplatek 2 tis. Kč.

Pokud s rozvodem oba souhlasíte, podejte k soudu žádost o nesporný rozvod. Musíte přidat i některé důležité dokumenty, aby Vám byla žádost přijata např. dohodu o vypořádání společného jmění manželů a práv společného bydlení po rozvodu manželství. V případě, že máte spolu děti vyřešte i práva a starostlivost.

Kdybyste se neshodli, nebo partner nesouhlasil s rozvodem, podejte k soudu žádost o sporný rozvod. Tento způsob je několikrát dražší, může Vás to přijít na několik desítek tisíc – záleží od majetku, dětí. V případě společných dětí, do vaší domácnosti pravděpodobně přijde sociální pracovník, který posoudí vztah dětí k rodičům a naopak. U soudu bude vypovídat o navrhované starostlivosti.

Obnovení vztahu

Jednalo by se o promluvení s vaším partnerem, kdybyste na vše zapomněli a jeli byste na společnou dovolenou. V případě časté nevěry se nedoporučuje. Na dovolené byste byli jen sami dva, užívali byste si společné chvíle. Po návratu domů musíte znovu zhodnotit váš vztah. Kdybyste měli podezření, že žádná změna nenastala, požádejte o rozvod. Jestliže Vás partner už 1x podvedl, mohl by to udělat znova.

Otevřený vztah

V Česku je to neobvyklé, znamenalo by to, že byste partnerovi povolili nevěru. Je to lepší varianta, když máte nezletilé děti a nechcete, aby bylo psychicky narušeno rozvodem.

 

 

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.