phone-1537387_640

Jak zabezpečit mobilní telefon

0 827

Mezi první věci patří zamknutí mobilního telefonu. Obecně se nedoporučuje použít jako heslo Váš PIN kód nebo gesto. PIN kód má jen 4 místa a dokáže mobil odemknout i když byl vypnutý. Gesta se dají velmi lehce zapamatovat, hlavně když se jedná a tvar písmene, popř. oblíbený pravý úhel. Nejlepší možností je otisk prstu a detekce obličeje. Pokud to Váš mobil neumožňuje, nastavte si aspoň náhodné šestimístné heslo

Abyste se vyhnuli zavirování nainstalujte si v první řadě antivir. Nejvíc funkcí má ESET® Mobile Security pro Android, který disponuje např. Anti-Phising proti krádeži informací, zabezpečení při krádeži Anti-Theft, vzdálenou lokalizaci zařízení. Jedná se o předplacenou verzi, ale nabízejí se výhodné balíčky. ESET nabízí i verzi zdarma, která neobsahuje výše uvedené funkce. Poskytuje ,,jen‘‘ ochranu proti virům. Dále je tu firma Avast, která podobně jako ESET nabízí prémiový účet a ten zdarma. Oproti ESETU má zdarma verze více funkcí.

Nesmíte stahovat aplikace přes neověřené stránky a programy. Využívejte jen předinstalované obchody ve Vašem mobilním zařízení, tj. Google play, App store, popř. poskytované značkou mobilních telefonů – Samsung Galaxy store.

Nestahujte si nízce hodnocené, nebo nepotřebné aplikace. I když je následně odinstalujete, nesmažou se celé a jen Vám zahltí mobil.

Aktualizujte si operační systém. Často se v nich opravují chyby zabezpečení. Jestliže máte zastaralejší zařízení, které již nenabízí aktualizace, pořiďte si nové. S inovací přicházejí i novinky v zabezpečení.

Nepřipojujte se k veřejným Wi-Fi sítím, raději si pořiďte tarif s vyšším množstvím dat. Může se jednat o špatnou nebo falešnou síť, kvůli které přijdete o citlivé informace.

Dále můžete pravidelně obnovit zařízení do továrního nastavení. Vymažou se všechna data a mobil je jako právě koupený v obchodě.

Provádějte externí zálohy, abyste neztratili žádné informace.

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.