josfsf

Jak předejít dluhům

0 144

Nepůjčujte si na spotřební zboží

Každý je přehlcený reklamami na nejnovější mobilní telefony, auta, oblečení. Chceme jít s módou, ale tohle je nejčastější příčina zadlužení. Musíme si položit otázku: ,,Opravdu potřebuji nové auto za 700 tis. Kč i když mám práci 2 zastávky autobusem z domu?”, ,,Opravdu potřebuji mobilní telefon za 30 tis. Kč i když ho budu používat jen na volání?” I v případě pocitu, že potřebujete danou věc ihned, nepůjčujte si ihned. Popřemýšlejte, zvažte příjmy a výdaje vaší domácnosti. Přijde Vám to super, nemusíte ničím ručit, ale teď přijde ten háček. U těchto půjček jsou vysoké úroky. Od 20 až do několika set %. Jak se můžou úroky vyšplhat až třeba na 800%? Uvedete, že si půjčíte na 2 měsíce, ale nejste schopný splácet, proto stále platíte víc a víc.

Přečtěte si podmínky smlouvy

Slíbili Vám nízký úrok, ale vy platíte hodně? Jedna z příčin může být ta, že se nejedná o roční úrok, ale o denní. Ten je nízký, ale v přepočtu na dobu půjčky je velmi vysoký.

Spořte

Odkládejte si každý měsíc peníze bokem, nikdy nevíte, co se může stát. Nebudete schopni splácet, proto na Vás mohou vystavit exekuci.

 

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.