smart-home-2005993_640

Jak ochránit dům před zloději? Chytře!

0 96

Slyšeli jste někdy pojem ,,chytrá domácnost”? Jde o možnost ovládání světel, zámků, kamer apod. pomocí Vašeho mobilního telefonu, chytrých hodinek, nebo vestavěného tabletu. Už Vám dávno nestačí pouhý kamerový systém a domovní alarm.

Nejdříve se musíte zamyslet, jestli Vám stačí mít více aplikací v mobilu, nebo si chcete sestavit propojenou domácí síť. S propojením Vám pomůžou tzv. ,,domácí soupravy”. Jedna z nejrozšířenějších je Apple homekit, která funguje přes zařízení s iOS, dále je tu Z-Wave a Zigbee. Můžete si dokoupit i inteligentního domácího asistenta, kterému můžete zadávat rozkazy Vaším hlasem. Mezi velikány těchto pomocníků patří Amazon Alexa, Google Assistant a Siri Apple HomePod.

Jedním z nějvětších pomocníků je chytrá kamera s detekcí. Když nejste doma, dostanete upozornění a videový záznam. Přední výrobce těchto kamer je Netatmo. Venkovní verze připomíná spíše světlo a dokáže rozeznat auto, člověka i zvíře. Zloděj si tudíž myslí, že se jedná o neškodné osvětlení, proto se mu nevyhýbá. V případě podezřivého zvuku, využijete mód živé kamery v aktuálním čase.

Pokud využíváte služeb uklízečky, opraváře apod., nemusíte nikomu svěřit své domovní klíče. Existují chytré zámky a s jejich pomocí můžete odemykat dveře mobilním zařízením. Pokud žijete ve větší domácnosti, tak si každý člen založí v aplikaci profil. Poté, když se bude blížit ke hlavním dveřím, automaticky se odemknou. V aplikaci jsou přehledné záznamy o tom, kdo kdy přišel a odešel.

Dále je tu chytré osvětlení. U každé žárovky zvlášť můžete vybrat jinou barvu a intenzitu. Nastavit si můžete i náladové osvětlení od sledování televize po romantickou večeři. Záleží jen na Vas! Možná se ptáte, kde je ta bezpečnost. V případě několika denní dovolené, aktivujete automatické zapínání a vypínání světel. Tím dům nepůsobí opuštěně.

Existuje více zařízení do chytré domácnosti, ty nejužitečnější jsem již zmínila. Jaký máte názor? Příjde Vám to jako zbytečnost? Podle mého názoru je lepší minimalizovat všechna rizika.

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.