pod

Podvodníci v Plzeňském kraji se vydávají za berňák. Chtějí po lidech peníze

0 30

Plzeňským krajem se se šíří e-maily, které se tváří jako oficiální obsílka finančních úřadů. Dopis vypadá jako upozornění finančního úřadu na daňový nedoplatek. Domnělý dlužník je touto formou vyzýván, aby částku uhradil na uvedený bankovní účet. Účet ani e-mailová schránka však nemají s Finanční správou nic společného.

Podvodné e-maily jsou rozesílány z adresy podatelna@fsmfcr.cz a jsou podepsány jménem ředitelů finančních úřadů – Bohdan Kaprál nebo Ing. Mgr. Jaromír Lepič, uvedla v Finanční správa v pondělí v tiskové zprávě.

Úřad doplnil, že se nejedná o zprávy rozesílané Finanční správou, oficiální doména Finanční správy má totiž tvar: „…@fs.mfcr.cz“ a čísla účtů Finanční správy jsou zveřejněna na webu Finanční správy, kde je možné si je zkontrolovat. Veškeré účty Finanční správy jsou vždy u ČNB s kódem banky 0710.

Finanční správa dodala, že zvažuje v této souvislosti možné právní kroky včetně podání trestního oznámení na neznámého pachatele.

Znění podvodného e-mailu je následující:

Vážený pane,

na základě zpětného auditu daňových povinností pro daně z příjmu z podnikatelské činnosti za období 2015-2017 jsme zjistili, že u Vás evidujeme daňový nedoplatek ve výši (po zaokrouhlení) 23 567 Kč. Dále jsme Vám museli vypočítat penále ve výši (po zaokrouhlení) 9 670 Kč.

Tyto penále nám zákon 586/1992 Sb. umožňuje prominout, pokud svůj daňový nedoplatek uhradíte do
5 pracovních dnů od obdržení této výzvy na účet 670100-2211214278/6210.“

 

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.