Jak řešit dluhy
— 18.4.2019Konsolidace Také nazývané refinancování je sloučení 2 a více dluhů. Určené na hypotéku, kontokorent, kreditní karty a jakékoliv jiné úvěry….
Německá kancléřka Angela Merkelová usiluje o uzavření “antišpionážní” dohody s Čínou. Ta měla zajistit, že Německo nebude muset vyloučit Huawei ze staveb komunikačních sítí páté generace (5G) v zemi kvůli obavám ze špionáže.
„Ekonomický poradce Merkelové Lars-Hendrik Röller byl nedávno v Číně, kde jednal o dohodě,“ citoval německý časopis WirtschaftsWoche své bezpečností zdroje. Někteří experti však údajný německý záměr zpochybňují.
Činnost firmy Huawei nyní pečlivě zkoumají západní vlády kvůli vztahům firmy s čínskou vládou a obvinění ze špionáže, které ale popírá. Spojené státy vyzvaly své spojence, aby nepoužívali technologie firmy, napsala agentura Reuters.
Odborníci na kybernetiku jsou podle WirtschaftsWoche překvapeni německým přístupem, protože obdobná dohoda mezi USA a Čínou z roku 2015 se ukázala jako neúčinná.
„Antišpionážní dohody jsou politické zástěrky,“ řekl ředitel Evropského centra pro mezinárodní politickou ekonomii (ECIPE) Hosuk Lee-Makiyama. „Dodržování nelze ověřit, protože odposlechy v telefonních sítích nelze prokázat.“ Odborníci se shodují, že taková dohoda by měla smysl jen v případě, že by byly dojednané konkrétní sankce za porušení.
Spolková vláda se chce vyhnout zákazu Huawei v Německu, protože se obává odvetných opatření pro své podniky v Číně. Americká vláda je však k přístupu Německa velmi kritická, dodal list.
Americká vláda při několika příležitostech varovala své spojence, aby nevyužívali pro stavbu mobilní infrastruktury 5G firmu Huawei. Důvodem je čínský zákon z loňského roku, který umožňuje vládě přinutit soukromé společnosti, jako Huawei, ke špionáži. Země jako Austrálie a Nový Zéland se již zákonem rozhodly vyloučit Huawei z výstavby důležité infrastruktury.
V Bruselu je německému přístupu k záležitosti Huawei věnována zvláštní pozornost, protože největší členský stát je považován za zemi, která určuje směr. Evropská komise se snaží najít pro všechny členské státy jednotný přístup. Bezpečnostní otázky jsou však záležitostí jednotlivých členských států, proto Brusel zatím žádný společný přístup nenalezl, dodal časopis.
Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/nemecko-huawei-spionaz-5g-site-internet-data.A190227_172502_eko-zahranicni_rts
Přidat komentář
You must be logged in to post a comment.