pochop

4. ročník pochodu pro pohřešované děti

0 69

Dne 21. května se uskutečnil již 4. Ročník pochodu pro pohřešované děti, který se vždy koná kolem data 25. května, což je Mezinárodní den pohřešovaných dětí.

Akce letos startovala na Staroměstském náměstí, kde dobrovolníci rozdávali balonky, hlavní moderátor zval přihlížející na pochod, který pořádá Nadační fond Ztracené děti a také o této problematice mluvil. Příjemnou vsuvkou byla živá hudba, která i některé lidi nalákala, aby si alespoň v tom parném dni zazpívali.

Pochod byl odstartován v 13. hodin úvodním slovem starosty Prahy 1, panem Oldřichem Lomeckým. Ač nebyla účast tak veliká, velkou část a hlavně okrasu tvořily Ladies z Harley Davison, které dorazily dokonce i s pejskem. Skvělá podpora byla od Policie Prahy 1 a 7, plus dopravního magistrátu, kteří celou akci jistili z okolí. Trasa vedla asi necelé 3,5 km přes Letenské sady, kde proběhlo občerstvení a dále do Stromovky, kdy ji již v cíli a to v areálu Šlechtovky přivítal moderátor celé akce, pan Petr Jílek a plno lidí, kteří se přišli podívat na bohatý program, který organizátoři připravili. Nechyběly velké skákací hrady, hlavní stánek Nadačního fondu a partnerů – Asociace Misa a Medditerien School. Hlavní kapelou byla Hwězdná kapela a účastníky v příjemném, skoro letním dni, ještě více rozpálila. Během celého programu se mohli návštěvníci těšit i na ukázku irských tanců, duet violoncellu, ukázku masáží. Pro děti byla připravena výtvarná soutěž, kdy pro hlavního maskota Denise se měl vymyslet a nakreslit kamarád. Dle výsledků to zatím vypadá na pejska, či kočičku, uvidí se jak to dopadne v závěru.

Pan Pavel Caprata, ředitel Nadačního fondu byl mile překvapen účastí na místě akce, ve Stromovce. Hodně tomu přidalo počasí, den přímo zval na procházku, projížďku na kole a plno kolemjdoucích přilákalo i hasičské auto, které doprovodili hasiči městské prahy 7 a ve kterých se shlédnul snad každý malý kluk a i holka. Bohatý program účastníky bavil až do sedmé hodiny, kdy za zvuku violoncella se celá akce zdárně ukončila a už nyní se můžeme těšit na další, pátý ročník, který bude snad ještě vyvedenější, než ty předešlé.

 

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.