3[6]

Spolehlivého detektiva doporučí Česká komora detektivních služeb

0 553

Nikdy nevíte, kdy se vám může hodit dobrý detektiv. Jenže zorientovat se v nabídce různých kanceláří není vůbec jednoduché. Poradit s výběrem té správné vám pomůže Česká komora detektivních služeb.

Jak název napovídá, členy občanského sdružení Česká komora detektivních služeb (ČKDS) jsou lidé, kteří podnikají v detektivních službách. Kromě soukromých detektivů jde třeba i o ochranku, jak osobní, tak majetkovou. Smyslem vzniku komory je garance kvality detektivních služeb, která usnadní klientům výběr kanceláře.

Soukromá detektivní činnost už není taková, jakou známe z detektivek 19. nebo 1. poloviny 20. století a její hlavní náplní dávno není sledování nevěrných manželů a manželek. Detektivní práce je stále kvalifikovanější a její činnost se přesouvá hlavně do oblasti ochrany ekonomických zájmů a rozvoje podnikatelského zpravodajství (v podstatě ochrany firemních informací).

„Naše sdružení vzniklo roku 1999 a je držitelem certifikátu Evropského klubu bezpečnostních služeb. V současnosti má přes 200 členů,“ uvedl prezident ČKDS Pavel Caprata. Komora je financována z členských příspěvků a zisku ze zkoušek profesní kvalifikace strážný a detektivní koncipient.

Právě organizování zkoušek profesní kvalifikace pro Hospodářskou komoru ČR je hlavní náplní činnosti sdružení. „V roce 2012 jsme uspořádali po celé republice zkoušky pro 1617 strážných a 22 detektivů koncipientů,“ informuje tajemnice komory Andrea Patočková. Organizace pořádá také řadu vzdělávacích akcí, profesních školení a kurzů.

Komora ale organizuje i vzdělávací akce pro veřejnost: Právě teď chystá přednášky prevence kriminality pro seniory. Zapojila se také do projektu firemních stáží. Ve spolupráci s Fondem dalšího vzdělávání nabízí několikaměsíční stáže pro zájemce, kteří jsou evidování na Úřadu práce. To umožňuje zájemcům získat praxi a udržet si pracovní návyky.

Další společensky prospěšnou aktivitou komory je spolupráce s občanským sdružením Ztracené děti. Tato organizace pomáhá při hledání pohřešovaných dětí, poskytuje jejich rodičům materiální i psychologickou podporu a pořádá také přednášky, které se věnují prevenci kriminality i dětských únosů a útěků.

„Naše komora sdružuje přes 200 detektivních kanceláří. Proto můžeme zájemcům o detektivní služby  spolehlivě poradit a doporučit vhodnou kancelář, ať už budou chtít využít nabídky soukromého detektiva, ochranky či jiných služeb,“ vyzývá Pavel Caprata.

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.