ztracene_deti

Ztracené děti – pochod 2013

0 52

Příjemná procházka i dobrý pocit z toho, že podpořili dobrou věc, čekaly na účastníky prvního ročníku Pochodu pro pohřešované děti, který se konal v sobotu 25. května  2013 v Praze. Pochod organizovalo občanské sdružení Ztracené děti pod záštitou Městské části Praha 7.

Počasí bohužel organizátorům příliš nepřálo, bylo chladno a drobně pršelo, přesto se akce zúčastnilo přes padesát účastníků. Program začal v 11 hodin v parku Stromovka. Na místě už čekaly atrakce pro děti – skákací hrad, trampolína a stanoviště pro malování obrázků do soutěže S Denisem bezpečně, která je projektem organizace Ztracené děti. Příjemnou kulisu dotvářel koncert kapely The Snookers.

Před samotným pochodem, který odstartoval ve 13 hodin, se počasí naštěstí trochu umoudřilo a účastníci si ho tak mohli příjemně užít. 3,5 kilometrová trasa je zavedla ze Stromovky přes Letenské sady a Čechův most na Staroměstské náměstí, kde pochod po necelých dvou hodinách skončil.

Akce se zúčastnili také zdravotníci z Českého červeného kříže z Ústí nad Orlicí. Ti dokonce během pochodu poskytli úspěšnou první pomoc zraněné turistce.

Proč právě 25. květen?

Mezinárodní den pohřešovaných dětí se koná se na památku šestiletého Etana Patze, který zmizel 25. května 1979 v New Yorku na cestě do školy a nikdy nebyl nalezen. Jeho vraha dopadli policisté až loni po dlouhých 33 letech. Poprvé se pochod uskutečnil 25. května 1983.

Symbolem tohoto dne je pomněnka. Tato květina má totiž v angličtině přímo ve svém názvu vzpomínku: „forget-me-not“ znamená „nezapomeň na mě!“

Ztracené děti v Česku

V Česku se ztratí každý rok okolo šesti tisíc dětí. Do tohoto výčtu patří děti, které jsou uneseny vlastními rodiči i cizími osobami, dále děti, které sami utečou z domova kvůli různým problémům, i malé děti, které se ztratí rodičům.

Při hledání pohřešovaných dětí pomáhá právě občanské sdružení Ztracené děti. Organizace poskytuje jejich rodičům materiální i psychologickou podporu a pořádá také přednášky, které se věnují prevenci kriminality i dětských únosů a útěků.

Další informace a fotografie z pochodu, ale i novinky o aktivitách Ztracených dětí, najdete na stránkách www.ztracene-deti.cz.

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.