2443366_marek-cernoch-usvit-volby

České „neziskovky“

0 50

Nedá se přehlédnout, jakou roli v poslední době a hlavně se spojitosti s problematikou uprchlíků mají v české republice neziskovky. Docela stojí za nahlédnutí do internetových novic – Parlamentní listy, kde se povětšinou k dění v české politice vyjadřují naši politici.

Například pan Černoch, který vystupuje za Úsvit, se vyjádřil k neziskovkám ne zrovna lichotivě. Podle něj zrovna ty, které podporují migraci, mají neprůhledné financování a naprosto souhlasí s panem prezidentem, který se nechal slyšet, že stát by měl ukončit financování neziskovek, které podporují přijímání migrantů. Neboť tyto neziskovky jsou proti občanům České republiky už jen tím, že do jejich financování ročně mizí miliardy korun, které by se samozřejmě dali využít mnohem efektivně jinde.

V České republice vznikl tzv. Migrační manifest, který zpracovalo Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR. Za ním stojí mnoho neziskovek, jako například člověk v tísni, Multikulturní centrum Praha a jiné. Manifest požaduje opatření, která by měla vést k snadnějšímu přijetí a integraci imigrantů do EU, zvláště v České a Slovenské republice. Problémem ale je, že Manifest nezmiňuje mnohoženství, věk ochrany dětí před pohlavním zneužíváním (v Turecku teď snížen na věkovou hranici 12 let) a jiné, pro nás nezvyklé normy. Avšak klade apel na odpouštění ilegálního jednání cizinců. Co z toho dokáže vzejít, to si každý snad domyslí sám.

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.