bodyguards

Pracovníci v bezpečnostních agenturách

0 77

V tuto středu, cizinecká policie provedla zásah ve 36 prodejnách Albertna základě oznámení i vlastního šetření. „Zásah byl zaměřen na agenturu, která dodává své zaměstnance do obchodů jako ostrahu. Během kontroly bylo zadrženo 18 lidí z bývalého Sovětského svazu. Se třinácti z nich bylo zahájeno správní vyhoštění, protože neměli povolení. U deseti bylo již rozhodnuto o vyhoštění. Zpravidla to bývá tak, že do 15 dnů musí opustit republiku,“ řekl Novinkám mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Najatí zaměstnanci

Mluvčí společnosti Ahold, která síť Albert provozuje, Jiří Mareček zadržení pracovníků v jejich prodejnách potvrdil. „Nejednalo se o naše kmenové zaměstnance, ale o pracovníky najaté přes agenturu pro ostrahu a úklid,“ řekl Novinám Mareček.

„Dodavatelé služeb nám smluvně garantují zákonnost a profesní kvalifikovanost a v případě zjištění pochybení vyvodíme na základě platných smluv důsledky. Může být, že ti lidé zákon neporušili, ale pouze potřebné doklady neměli s sebou,“ dodal mluvčí. Informace od policie o deseti vyhoštěných ale naznačuje, že ve většině případů nešlo o tento případ.

Kvalita versus kvantita

Je ale toto v pořádku? Proč některé bezpečnostní agentury mají kvalitní zaměstnance, kteří nemají problémy se zákonem? Práce v bezpečnosti je hlavně o zodpovědnosti, která by měla začít u samotného zaměstnavatele. Jak může někde poskytnout své služby dále s nekvalitními zaměstanci. Především tím pak utrpí jeho pověst, ale i pověst celé bezpečnostní sféry. Kvalitní bezpečnostní agentura má v první řadě veškeré papíry od svých zaměstnanců v pořádku – výpis z rejstříku trestu, certifikát strážného, který je pro tuto práci podmínkou, zdravotní průkaz a především praxe a zkušenosti.

Správný by měl být v pečlivý výběr již samotné bezpečnostní agentrury. Ne každý kdo le levný je kvalitní, ale i naopak. Rozhodně stojí za to si ověřit nabízené informace a projít stávající nabídky.

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.