13260139_1717510575157340_69434279781159375_n

S Denisem bezpečně

0 72

V rámci kampaně „S Denisem bezpečně“ v pátek 6. května 2016 vybraný tým navštívil základní školu Kouzelné školy v Kodaňské ulici na Praze 10. Hlavní zaměření bylo na bezpečnost venku a s internetem.

S psycholožkou Radkou Němcovou a ředitelem Nadačního fondu Ztracené děti Pavlem Capratou na přednášku dorazil i televizní hlasatel Karel Voříšek, který celý program uvedl. Zároveň se s přednášejícím týmem dostavil fotograf od Kamila Bernarda, aby celou akci zdokumentoval.

Přednáška byla vedena formou diskuze pro děti ve věkové kategorie 4. a 5. třídy, kde mimo jiné se přišli podívat i menší žáci a jejich učitelky. Karel Voříšek s elegancí muže jeho formátu se bravurně zhostil začátku přednášky a vtáhnul děti do plnohodnotné diskuze. Lehce naťuknul téma připravované přednášky, až zažertoval, že vše zvládne sám. V závěru, což mělo největší ohlas, přišla autogramiáda.

Přednáškový tým „doprovodil“ Denis, ústřední postavička Nadačního fondu Ztracené děti a velmi ho potěšilo, že byl v rámci projektu předán panem Voříškem dětem, aby tam s nimi zůstal a vlastně připomněl, co vše je nutné dělat a nedělat v rámci prevence.

Samostatná přednáška vedená hlavně paní Němcovou byla poučná, chytlavá a mířená správným směrem. Vzhledem k věku dětem se paní Němcová zaměřila hlavně na pohyb venku, oslovování cizími lidmi a jednání s nimi.

Přednáška byla vedená formou diskuze, které se děti s radostí zúčastnili a byli velmi vnímavé. Ohledně základních pravidlech bezpečného chování toho dost věděli, takže paní Němcová mohla plynule přejít na další bod, kontakty v rámci ohrožení. Pan Caprata do přednášky vstoupil v průběhu, aby dětem názorně ukázal, že si od cizích lidí nemají brát bonbony, či jiné sladkosti a celkově s nimi mluvit co minimálně. Druhou částí přednášky byla prevence v rámci internetu, používání sociálních síti a sdílení soukromých informací o sobě na nich.

V úplném závěru si znova vzal slovo pan Caprata, který „zábavnější“ formou dětem přiblížil nebezpečí číhající na ně venku a rozdal i pár těch avizovaných sladkostí.

 

 

 

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.