ckds

Případy soukromého detektiva současnosti

0 123

Předposlední příběh z odhalující publikace jednoho z našich detektivů. A tentokrát o čem? O “spolupráci” policie se soukromým detektivem.

Podnikatel oznámil, že někdo z jeho zaměstnanců za poslední 3 měsíce neoprávněně natankoval pohonné hmoty za částku přes 20.000,- Kč.

Detektivní kancelář zajistila ve firmě účetní doklady, knihu jízd, bankovní výpisy o platbách platební kartou na pohodné hmoty, videozáznamy z místa zaměstnání podezřelých osob. Zároveň bylo podáno trestní oznámení na Policii ČR, aby policie zajistila videozáznamy z čerpací stanice. Čerpací stanice uchovávala zázmany sice jen 10 dní, ale v této době tam ještě byla poslední dvě tankování. Z videozáznamu ze zaměstnání bylo již soukromému detektivovi zřejmé, kdo je podezřelou osobou. Když ani po dvou týdnech od oznámení nebyla policie shopna zajistit klíčový videozáznam z čerpací stanice, rozhodl se soukromý detektiv, že provede výslech podezřelé osoby sám. Pod tíhou předložených důkazů se zaměstnanec k trestné činnosti přiznal. Netankoval jen do služebního vozidla, ale i do svého a i do vozidla své přítelkyně. Policie byla bezodkladně po výslechu vyrozuměna. K již vyřešenému připadu přijela na maják.

Zaměstnance musel nahradit vzniklou škodu a kromě výpovědi dostal od soudu ještě podmínku. Ve firmě skončila i jeho nadřízená, protože nedostatečně kontrolovala činnost svých podřízených. 

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.