london bri

Další rána pro Británii

0 29

Od března letošního roku se Británie stala terčem už třetího teroristického útoku. V sobotu večer najela na londýnském mostě London Bridge dodávka do chodců, tři útočníci vyskočili z auta a bodali do lidí. I přesto, že byl zásah velmi rychlý, 8 minut od zavolání policie byli zneškodněni, bohužel si tento útok vyžádal 7 mrtvých a 48 zraněných. Z nich 21 lidí v kritickém stavu.

Reportérka BBC Holly Jonesová, která se na místě v tu chvíli vyskytovala, že dodávka jela přibližně 80kilometrovou rychlostí, projela kolem ní a vjela do lidí. Po tomto útoku zůstalo na chodníku 6 lidí, kteří se nehýbali. Auto poté pokračovalo dále, do nedaleké oblasti Borough Market, kde mělo podle svědků narazit do autobusové zastávky. Z vozu v rušné části Londýna, kde v tu chvíli díky sobotnímu večeru bylo hodně lidí, vyskočili tři útočníci a začali kolem sebe bodat do lidí. Premiérka Theresa Mayová řekla, že vzhledem k falešným pásům s výbušninou, co měli všichni útočníci na sobě, chtěli vyvolat co největší paniku.

Podle stanice BBC byla policie na místě útoku na London Bridge za dvě minuty. Začali evakuovat okolí, křičeli na lidi ať utíkají a ukryjí se. Jejich zásah byl odvážný, rychlý a hlavně zabránil mnohem většímu masakru.

Bohužel toto není jediný útok, který Anglie zažila v poslední době. Ač premiérka Mayová uvedla, že teroristické útoky v Británii spolu nesouvisí, spojuje je zlá ideologie, která překrucuje islám. Britské tajné služby odhalily během posledních třech měsíců dalších 5 pokusů o teroristický útok. Na jednu stranu zarážející číslo, na druhou stranu dobrá práce. Jen aby se další opět nepromítl do skutečnosti.

 

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.