google

Pozor na aplikaci Zprávy Google na Androidu. Může vás stát balík

0 61

Aplikace Zprávy Google je šikovným souhrnem důležitých informací. Nyní se však objevily informace o chybě, která vás může vyjít draho.

Anglická verze aplikace Zprávy Google, tedy Google News, trpí už od června chybou, která se může velmi prodražit. Na oficiálním fóru Googlu se množí zprávy o chybě, kdy aplikace na pozadí stahuje ohromné množství dat.

Problém je v tom, že i přes nastavení, aby aplikace stahovala data pouze přes wi-fi, se data stahují i přes mobilní sítě. To se může velmi prodražit. Čtenář serveru The Verge Zach Dowdle dokládá, že jen za noc aplikace stáhla obrovské množství dat. Od wi-fi se přitom odpojila a pak využívala mobilní data.

V jeho případě se problém objevil 24. září, kdy se chyba aplikace poprvé projevila. Přestože měl Dowdle správně nastavené, že aplikace může data stahovat jen přes wi-fi, tak v praxi tomu tak nebylo. Když totiž Dowdle wi-fi připojení na noc vypnul, tak aplikace přesto stáhla přes mobilní sítě 12 GB dat.

V extrémních případech uživatelé uvádějí, že aplikace Gogle News stáhla přes mobilní sítě až 24 GB dat. To podle vyjádření postižených uživatelů znamenalo náklady na mobilní data až ve výši 385 dolarů, což je v přepočtu přes 8 500 korun.

Zatím jediným stoprocentním řešením, jak se případnému stahování dat aplikace přes mobilní sítě vyhnout, je její odinstalování. Google přitom o chybě ví už od září, kdy ji na fóru Googlu potvrdil správce diskuze. Zatím ale, jak je vidno, na opravě stále pracuje, a problém tak vyřešený není.

Zdroj: https://mobil.idnes.cz/pozor-na-zpravy-google-na-androidu-mohou-vas-stat-balik-pi3-/mob_tech.aspx?c=A181023_182523_mob_tech_ada

 

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.