NÁSILÍ

V Německu hromadně znásilnili mladou dívku. Policie zadržela sedm Syřanů

0 34

Skupina mužů znásilnila osmnáctiletou dívku ve Freiburgu na jihozápadě země. Policisté v souvislosti s činem zadrželi sedm Syřanů a jednoho Němce. Starosta města Martin Horn varoval před unáhlenými závěry a paušálním odsuzováním uprchlíků.

Osm mužů je důvodně podezřelých ze znásilnění a jsou ve vyšetřovací vazbě, sdělily policie a státní zastupitelství. Zadrženým Syřanům je mezi 19 a 29 lety, Němci je pětadvacet.

Osmnáctiletá dívka dostala na jedné freiburské diskotéce v noci na 14. října drink od neznámého muže. Kolem půlnoci s ním podnik opustila. V blízkém křoví ji pak sexuálně napadl jeden z podezřelých a po něm se na ní provinili i další muži, vypověděla oběť. Čin byl ohlášen týž den a od té doby ho vyšetřuje skupina třinácti policejních vyšetřovatelů.

Zatím není jasné, co bylo v nápoji, který dívka před činem vypila. Po odchodu z diskotéky však údajně byla bezbranná a neměla šanci znásilněním zabránit. Muži po činu utekli a policie zpočátku neměla žádné stopy.

Zadržení jsou podle policejní mluvčí už známí v souvislosti s jinými trestnými činy. Většina z nich žila v uprchlických zařízeních ve Freiburgu a okolí. Vyšetřovatelé nesdělili, zda se podezřelí k obviněním nějak vyjádřili.

Starosta Freiburgu čin odsoudil, zároveň ale varoval před unáhlenými závěry. Trestné činy jako tento podle něj nesmějí sloužit k paušálnímu odsuzování uprchlíků. Většina migrantů žijících v Německu podle něj dodržuje zákony.

Freiburg, který má přibližně 230 tisíc obyvatel, se dostal na první stránky novin už po brutálním znásilnění a vraždě studentky před zhruba dvěma lety (informovali jsme zde). Mladý afghánský uprchlík Husajn K. byl odsouzen k doživotnímu vězení a případ rozpoutal celoněmeckou debatu o uprchlické politice.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/znasilneni-freiburg-nemecko-migrant-syran-fj9-/zahranicni.aspx?c=A181026_213223_zahranicni_linv

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/znasilneni-freiburg-nemecko-migrant-syran-fj9-/zahranicni.aspx?c=A181026_213223_zahranicni_linv

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.