430396-top_foto1-qmjo7

Český „terorista“

0 60

V půlce června došlo k zatčení kousek od Plzně v bytě matky údajně prvního českého teroristy, jednadvacetiletého Jana, který se chtěl přidat k Islámskému státu.

Bohužel dle uskutečněných pátrání, jsou zprávy spíše nepodložené a vydávané jen v bulvárním tisku. Přesto pár dat.

V tuto chvíli se Jan nachází ve vazbě, kde je stíhán za zločin účasti na organizované zločinecké skupině (tedy prý Islámský stát) a hrozí mu až 12 let vězení. Zda opravdu byl a chtěl se stát příznivcem džihádistů, to nikdo vlastně pořádně neví.

Lidé z jeho okolí jsou ze všeho mírně nervózní. Spolužákovi běhá mráz po zádech, když si představí, co všechno mohl udělat. Místní hospodský se zděšeným v očích vypráví, jak ho zatýkala policie a jak se teď cítí bezpečněji. Zadrženého matka nechtěla nikomu ani přiznat, že to je její syn, až se to jeho sestra dozvěděla z televize a donutila matku přiznat pravdu. Toho hned využil bulvární tisk a prosím, senzace je na světě. Aneb video, kde sestra popisuje, jak bratr by neublížil ani mouše, jak se neumí rvát a je vlastně levej na to, aby vůbec něco dokázal.

Na druhou stranu, určitá fakta tu jsou. Z počítačové historie bylo zjištěno, že sledoval záznamy v arabštině (i když dle slov sestry ani jazyk neuměl a nikdy se dobře neučil), v lednu byl zadržen u hranic Sýrie s Tureckem, kam se jel jen tak podívat a tam prý mu dali podepsat dokument, kterému on nerozuměl, tak to podepsal… Přiznání, že se chtěl připojit k Islámskému státu.

Kde je ta pravda, to teď není možné zjistit. Novináři vaří z vody, neboť policie nevydala žádné prohlášení, oslovují sousedy, známé, rodinu. Jan byl tichý kluk, co trávil hodně času u počítače a hrál střílečky.  Budeme se tedy bát každého teenegera, co propaří u počítače celý den a noc k tomu?

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.