Spali s kalhotami pod hlavou, přesto návštěvníky závodů okradli zloději

0 5

O zručnosti zlodějů se přesvědčili tři návštěvníci Mistrovství Evropy v autokrosu, které se o uplynulém víkendu konalo v areálu kousek od Přerova. Peníze a další cennosti před nimi neuchránili navzdory tomu, že se zamkli či měli dokonce kalhoty s peněženkou během spánku pod hlavou.

Podle policistů se zloději v přerovské rokli v noci na neděli dostali do dvou zamčených obytných vozů, aniž by poničili dveře, ve třetím případě využili otevřeného ventilačního okénka.

„Prvnímu z okradených vzali kalhoty, které měl během spánku pod hlavou. Z peněženky, která v nich byla, pak vytáhli 800 eur. Kus oděvu poté nechali ležet na zemi vedle vozu,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

 „Druhému muži, který se snažil ochránit peníze stejným způsobem, vytáhli zloději z kalhot pod hlavou peněženku, ze které vzali osm tisíc korun. Poté ji prázdnou nechali za sedadlem řidiče. Třetí muž přišel o fotoaparát, jenž měl odložený na poličce,“ dodala Zajícová.

Zloději v noci využili i toho, že policejní dohledová akcese na místě konala po oba dny po omezenou dobu od deseti hodin dopoledne do desáté večer.

Zloději na přerovském mistrovství řádili i loni

„Do akce bylo zapojeno osm policistů vybavených mimo jiné čtyřkolkou, kteří v uvedené době kontrolovali areál a přilehlé okolí. Odhalili jedenáct dopravních přestupků, za které uložili pokuty v celkové výši čtyři tisíce korun, a dále také zadokumentovali zmíněné krádeže, jež nyní vyšetřujeme,“ sdělila Zajícová.

Zloději řádili během přerovského mistrovství i loni, kdy se v depu vloupali do vozů dvou zahraničních účastníků, kteří v nich před závodem spali. Jezdci přišli o peníze, notebook či fotoaparát, celková škoda dosáhla téměř 70 tisíc korun.

Zdroj: https://olomouc.idnes.cz/prerov-rokle-zlodeji-kradez-okradli-turisty-autokros-penezenky-phz-/olomouc-zpravy.aspx?c=A180813_160305_olomouc-zpravy_stk

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.