ckds

Případy soukromého detektiva současnosti

0 118

Zdárně jsme se dostali k poslednímu, desátému případu jednoho ze členů České komory detektivních služeb. Další příběhy si můžete přečíst po zakoupení celé publikace Případy soukromého detektiva současnosti například na stránkách společnosti I.B.S.A. – czech.

10) Kontroly nemocných simulantů – největší perly porušení léčebného režimu

Zaměstnavatel oznámil, že jeho zaměstnanci jsou v pracovní neschopnosti a požádal v souladu se zákoníkem práce o kontrolu dočasně práce neschopného zaměstnance, zda dodržuje léčebný režim stanovený lékařem. Nechtěl případným simulantům platit nemocenskou ze “svého”.

Jedině soukromý detektiv je na základě koncese oprávněn zajišťovat důkazy k soudu nebo správnímu orgánu. Porušení léčebného režimu zaměstnancem může znamenat i okamžitou výpověď, proti které se lze bránit jen žalobou. Proto je profesionální zajištění důkazů o této skutečnosti velmi žádoucí.

  • Jeden simulant byl vyfocen, jak v pracovní neschopnosti jezdí po poli s traktorem a sklízí naštěstí svou úrodu.
  • Druhý vážně nemocný simulant byl vyfocen na motorce, když se účastnil v pracovní neschopnosti motorkářského srazu.
  • Jako zaměstnanec byl nemocný. Jako živnostník ve stejném oboru si však vesele přivydělával dál. Soukromý detektiv si u něj nechal vyrobit na počkání jistou věc a vše natočil skrytou kamerou. Použitý materiál výrobku byl navíc od zaměstnavatele “odkloněn” nelegálním způsobem.
  • Zastižení simulanta v restauračním zařízení při požívání alkoholických nápjů nebo koupaní se v rybníku během krásného počasí v pracovní neschopnosti už snad ani za perlu považovat nelze.

Navíc ani jeden neměl od lékaře povolené vycházky.

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.