londýn

Londýnský teror

0 40

Přesně rok po teroristickém útoku v Bruselu, tentokrát Londýn se stal terčem. Dne 22.března 2017 v centru Londýna se několik desítek lidí ocitlo v ohrožení života. Premiérka tento čin označila za chorobný a zvrácený.

Pachatel na Westminsterském mostě vjel autem na chodník a srazil několik lidí. U parlamentu narazil do zábradlí a vyběhl ven z auta, přičemž nožem pobodal jednoho policistu střežícího parlament. Ostatní policisté po něm začali střílet a zneškodnilo ho.

Později mluvčí policie Mark Rowley uvedl, že při útoku přišli o život 4 lidé, z nichž je jeden policista a také pachatel útoku. Útok na mostě si vyžádal asi 10 zraněných. Dle vyjádření lékařky z nemocnice sv. Tomáše, „některá zranění nebyla vážná, některá byla katastrofická“.

Podle dostupných informací útočník jednal sám. Skandální bohužel je to, že dle informací z místa činu se podařilo útočníkovi proběhnout policejním kordonem obklopujícím budovu parlamentu.

Londýn byl tímto činem ochromen na pár hodin. Policie uzavřela stanici metra Westminster, zastavilo si o obří ruské kolo London Eye nedaleko parlamentu. Skotský parlament kvůli útoku přerušil debatu, která měla vyústit v hlasování o výzvě k vypsání dalšího referenda o samostatnosti.

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.