premiérka

Britská ochranka

0 51

V návaznosti na teroristický atentát, který se stal v Londýně dne 22. března 2017, Ken Wharfe, bývalý osobní strážce princezny Diany pronesl, že ochranka britské premiérky Theresy Mayové postupovala chaoticky a chybně při její evakuaci z parlamentu.

Záznam z kamer ukazuje zmatek, váhání a zdržení, což mohla premiéru stát život. Premiérka byla právě v parlamentu, když útočník v SUV srazil chodce na nedalekém Westminsterském mostě a potom to vzal na pozemek parlamentu. Tam stihl ubodat policistu, než ho zadržela a zneškodnili jiný strážci zákona.

Ken poukázal ve videu, pořízené náhodným kolemjdoucím, že je premiérka nekrytá, vystavená možné palbě odstřelovače. V jednu chvíli se dokonce vzdálí od osobních strážců, než jí bodyguardi odvedou do jejího jaguára a dopraví na Downing Street 10. Celé to shrnul, že tam vládl chaos kolem toho, kde stojí auto a kdo nastupuje, což je hrubé porušení ze strany ochranky.

„Jakmile někdo nastupuje do vozu, musíte mu krýt záda,“ dodal Wharfe. Soudí, že strážci chybovali, takže premiérka zůstala vydána napospas útoku celých deset vteřin, aniž by policie věděla, zda je vzduch čistý a poblíž se nepochybuje více útočníků.

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.