BA3

Chtějí lidé pracovat?

0 56

Nezaměstnanost v Česku v srpnu klesla na 5,3 procenta dle údajů zveřejněné Úřadem práce ČR. Dále dle zprávy vyplývá, že uchazečů o zaměstnání bylo ke konci měsíce 3 88 474, což je nejméně za srpen od roku 2008. Volných míst je přes 139 tisíc, nejvíce za osm let.

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová uvedla, že navzdory snížené aktivitě na trhu práce během prázdnin nadále rostl počet volných míst, a to i v regionech, kde je nezaměstnanost nejvyšší. Například Ústecký kraj hlásí historické maximum od roku 2001 – 8092 volných pozic. Stále je v plném proudu sezonní práce, které vývoj na trhu ovlivňují. S jejich ukončováním a příchodem absolventů ze škol bude v následujících měsících nezaměstnanost stagnovat, nebo mírně stoupat, uvedl Úřad práce ČR.

Dlouhodobě nejvyšší nezaměstnanost v republice má Ústecký kraj a nejnižší nezaměstnanost zaznamenal Plzeňský kraj, jako již v minulosti. Největší zájem je o pomocné pracovníky ve výrobě, v těžbě a stavebnictví a také v oblasti ochrany a ostrahy, což pociťuje firma I.B.S.A. – czech, která jako bezpečnostní agentura stále nabírá pracovníky na pozice ostrahy ať v logistických centrech, administrativních budovách, či průmyslových objektech. Poptávka je také po strážných, vrátných, či bezpečnostní pracovníky ve značkových obchodech.

Vzniká zde tedy otázka, že i přes šanci a nárůst pracovních míst, je z pohledu bezpečnostní agentury problém kvalitní a hlavně spolehlivé pracovníky nalézt. Chtějí tedy lidé pracovat?

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.