framcie

Odvracení dalšího teroru ve Francii

0 44

5. dubna 2017 začalo první vyšetřování proti muži francouzské státní příslušnosti, narozeného v roce 1987 po zjištění indicií naznačující přípravu brzkého násilného činu. Druhé, obdobné vyšetřovaní vedené proti mladšímu muži začalo 10.dubna, kdy následně bylo zjištěno, že oba připravují stejný útok.

Na tiskové konferenci ministr vnitra Matthias Fekl potvrdil, že policii dnešního dopoledne zadržela dva muže chystající atentát. Dva zradikalizovaní muži měli úmysl spáchat ve velmi krátké době atentát na francouzském území.

Již v neděli list Le Journal du Dimanche informoval že tajná služba DGSI minulý týden varovala hlavní prezidentské kandidát před vážnou hrozbou útoků na ně a na jejich akce v předvolební kampani. Ale na dnešní tiskové konferenci ministr nezmínil nic o tom, jaký cíl si atentátníci vybrali. Dále uvedl že ve 3. okresu Marseille, kde byli radikálové zadrženi stále vyšetřování pokračuje.

Televizní stanice BFMTV uvedla, že při prohlídce jednoho marseillského bytu související s dnešním zatčením byly nalezeny výbušniny TATP, která bývá často používána při teroristických útocích. Podle všeho to opravdu vypadá, že francouzské policie triumfovala a zabránila dalšímu teroristickému útoku na území Francie.

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.