soud

Česka si na Slovensku objednala vraždu manžela

0 54

Specializovaný trestní soud na Slovensku uznal v novém procesu českou podnikatelku Evu Zámečníkovou vinnou z objednání vraždy svého slovenského manžela a vyměřil jí za to trest osmi let vězení. Rozhodnutí není pravomocné. Předchozí dva verdikty zrušil nejvyšší soud.

Ke zmíněné vraždě nakonec nedošlo, korunní svědek případ ohlásil policii, která usmrcení manžela Zámečníkové před čtyřmi lety zinscenovala.

Obžalovaná si objednala vraždu manžela v lednu 2014, jen dva měsíce po sňatku s profesionálním vojákem, s nímž žila na západním Slovensku. Motivem objednání vraždy byla prý snaha obžalované získat manželův majetek.

Češka i během pondělního líčení vinu popřela. Byť dříve tvrdila, že se se svědkem v polovině ledna roku 2014 setkala, v pondělí svou výpověď změnila. Řekla, že v uvedené době byla v České republice. Právě v tomto termínu si Zámečníková podle prokurátora u svědka na společné schůzce na Slovensku vraždu objednala.

„Svědek se mi chtěl pomstít“ 

Svědek, který se obrátil na policii, dříve uvedl, že Zámečníková mu za vraždu slíbila odměnu padesát tisíc eur, což je v přepočtu 1,3 milionu českých korun.

Zámečníková dříve tvrdila, že svědek se jí chtěl v procesu pomstít za to, že mu odmítla půjčit peníze, a že žádný důkaz nepotvrdil informace o vraždě a zmiňované odměně. Obhajoba také zpochybnila důkazy včetně odposlechů.

Slovenský soud nejprve v roce 2015 uložil Zámečníkové v uvedeném případu devítiletý trest vězení. Nejvyšší soud o rok později dospěl k závěru, že soud první instance pochybil při posuzování důkazů, rozsudek zrušil a věc vrátil k novému projednání. Specializovaný trestní soud, který se na Slovensku zabývá i nejzávažnějšími kriminálními případy, v novém procesu Zámečníkovou zprostil obžaloby loni v lednu. Toto rozhodnutí nejvyšší soud zase letos v dubnu zrušil s odůvodněním, že ke skutku uvedenému v obžalobě došlo.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/ceska-eva-zamecnikova-objednana-vrazda-manzel-slovensko-soud-ptt-/zahranicni.aspx?c=A180625_123355_zahranicni_kuce

 

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.