Vrah bulharské novinářky přiznal vinu

0 15

Jednadvacetiletý muž podezřelý z vraždy bulharské novinářky Viktorije Marinovové v pátek veřejně přiznal vinu za její smrt. „Je mi to moc líto. Nemohu uvěřit, že jsem to udělal,“ řekl Severin Krasimirov roztřeseným hlasem reportérům před jednáním soudu. Muž je obviněný ze znásilnění a z mimořádně kruté vraždy.

Soud ve městě Ruse dnes obviněnému prodloužil vazbu, protože by se prý mohl před spravedlností skrývat nebo spáchat jiný trestný čin. Mladíkův advokát žádal, aby jednání bylo neveřejné, soud mu ale nevyhověl.

Krasimirov vypověděl, že když se 6. října pustil do hádky s mladou ženou, byl pod vlivem alkoholu a drog.

Už dříve se přiznal, že ji udeřil do obličeje a hodil do křoví. Co bylo pak si prý ale nepamatuje. Dle vyšetřovatelů muž tvrdí, že novinářku neznal, ani ji nikdy neviděl v televizi. Podle všeho neměl komplice.

Tělo Marinovové, která v regionální televizi TVN uváděla investigativní pořad, bylo nalezeno 6. října ve městě Ruse. Podle vyšetřovatelů ji pachatel znásilnil, udeřil do hlavy a škrtil. Vyšetřovatelé odmítají, že by brutální vražda 30leté ženy souvisela s její prací.

Případ nicméně vyvolal velkou pozornost v Bulharsku i v zahraničí, protože zemřelá byla novinářka. Jedná se totiž o třetí vraždu žurnalisty v některé z členských zemí Evropské unie za uplynulých 12 měsíců. Předchozí se odehrály na Maltě a na Slovensku a obě jsou spojovány s prací obětí.

Krasimirova na základě evropského zatykače zadržela německá policie 9. října nedaleko Hamburku a tento týden ho německé úřady vydaly do Bulharska. Na otázku, jaký si zaslouží trest, Kasimirov odpověděl: „takový, jaký mi dají“. Hrozí mu doživotí.

 

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.