1923201

Šílení klauni

0 216

Nikdy by mě nenapadlo, že se v dospělosti začnu bát klaunů. Spíše bych to viděla jako malá holka, na kterou klaun vyskočí v cirkuse a ona se lekne. Ne každý má dobrý pocit z loutek, z namalovaných obličejů, ale myslím že tento pocit je spíše zabudovaný od dětství. Po událostech v poslední době mohu skoro s určitostí říci, že já se teď bojím. Opravdu se ve mně objevil pocit, že klaun již není taková veselá tvář a nevím, zda ho chci někdy pozvat na oslavu narozenin svého syna. Spíše aby si on nenašel cestu k nám.

Začátkem října se objevili v Americe dech beroucí zprávy o útocích šílených klaunů. Jejich výrazy se nic nerovnají tomu sladkému úsměvu například klauna Ronalda, který je tváří řetězce McDonald a kterého raději nyní stahují z veřejnosti. Klauni na různých místech USA přepadali a vyhrožovali dokonce smrtí. Tento problém ale nezůstal za oceánem a již pár dní po oznámení prvních útoku v Americe se problém přenesl i do Velké Británie, kdy klauni mávají mačetami na řidiče v jedoucích autech.

Přičemž toto šílenství začalo kuriózně jednou zprávou začátkem srpna, kdy v Jižní Karolíně tamní média informovala o tajemných klaunech, kteří po setmění číhají na okrajích a lákají děti do lesa. O měsíc později tuto zkušenost měli obyvatelé hned několika dalších států a nyní již se rozšiřují běsnící klauni do Evropy. Dalším místem je Skandinávie, kdy ve Švédsku pořezali chodce. V Německu zase klauni řádili s baseballovou pálkou a vyhrožovali smrtí. anebo vytáhli na svou oběť kuchyňský nůž. Případů je sice porůznu, ale zase docela strašidelné. Zda je to jen takový vtípek, či myšlenka “bestie“, to zatím není moc jasné.

Vzhledem k nedávnému svátku Halloween byla veřejnost, kterých se tento svátek týká, upozorněna, že kostým klauna nebude tou nejlepší volbou. Ač v České republice není tato mánie tak veliká, přece jen se zde nějaké případy objevují. Jen lze těžko posoudit, zda to je fáma, či opravdu si nějaký šílenec musí něco dokazovat v obleku klauna. Každopádně, z mého pohledu, já jen tak v nejbližší době cirkus a jiné podobné místo s výskytem klaunů nenavštívím a po setmění se mi moc chodit ven nechce.

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.