francie

Islamista na jihu Francie zajal zákazníky

0 38

Ozbrojený muž držel v poledne jako rukojmí několik zákazníků v supermarketu ve městě Trèbes na jihu Francie. Na místě byla slyšet střelba a podle svědků i detonace. Podle starosty města byli dva lidé zraněni, jeden z nich údajně zemřel. Podle AFP zemřeli dva lidé. Le Parisien uvádí, že se očekávají ještě další oběti. Policie okolí obklíčila. Televize BFMTV uvádí, že už je útočník v supermarketu sám.

„Situace je vážná,“ uvedl premiér Édouard Philippe, na místo míří také francouzský ministr vnitra Gérard Collomb. Premiér už podle agentury Reuters řekl, že se pravděpodobně jedná o teroristický čin.

Speciální policejní jednotka z Toulouse okolí supermarketu obklíčila, policie také na Twitteru vyzvala obyvatele, aby jí usnadnila přístup na místo.

Ozbrojenec, který zajal několik rukojmích v supermarketu Super U shop na jihu Francie, se podle prokuratury hlásí k teroristické organizaci Islámský stát. Televize BFMTV svědci slyšeli, jak muž křičí „já jsem voják Daeše“ (arabský název pro IS, pozn. red.). Podle posledních informací televize je už útočník v budově sám.

Muž má kromě zbraně i nůž a granáty. Svědci údajně vypověděli, že z budovy byly slyšet detonace. Počet rukojmích, které v supermarketu držel, zatím není známý. Podle agentury Reuters s odkazem na starostu Trèbes jsou na místě dva zranění. Podle listu Le Figaro jeden z nich zemřel. Agentura AFP uvádí dva mrtvé.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/francie-supermarket-rukojmi-zakaznici-dyv-/zahranicni.aspx?c=A180323_115800_zahranicni_hm1

 

 

 

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.