Britského válečného veterána brutálně napadli lupiči, bojuje o život

0 14

Obětí mimořádně brutálního útoku se v úterý na severu Londýna stal osmadevadesátiletý válečný veterán. Seniora přepadli v jeho domě lupiči a vážně ho zranili, muž v nemocnici bojuje o život. Britská nadace bojující proti zločinu vypsala odměnu 10 tisíc liber za informace vedoucí k dopadení pachatelů.

Policie už dříve uvedla, že je brutalitou tohoto útoku šokována. „Byl to nesmyslný útok na bezbranného důchodce, míra násilí byla obrovská,“ řekl vyšetřující inspektor Paul Ridley. Penzista Peter Gouldstone utrpěl těžké poranění hlavy a mnohonásobné pohmožděniny, píše The Guardian.

Syn oběti Simon Gouldstone prohlásil, že nechápe, jak mohou pachatelé s něčím takovým žít. „Zpytujte své svědomí,“ vyzval je veřejně. Právě on svého otce v úterý našel na podlaze ložnice téměř v bezvědomí.

„Nemohl komunikovat, měl modřiny na rukou a obličeji,“ popsal Gouldstone s tím, že jeho otec v domě žil přes 60 let, téměř nevycházel ven a potřeboval pravidelnou pomoc. Rodina později zveřejnila fotku zraněného z nemocnice.

Zloději podle médií ukradli starší typ televize, který je možné získat z druhé ruky za pouhých 20 liber (600 Kč), a několik osobních věcí muže, který za druhé světové války sloužil v Itálii.

„Chtěl bych vyzvat kohokoliv, kdo má nějaké informace o možných pachatelích, nebo by jinak mohl pomoci vyšetřování, aby se co nejdříve přihlásil policii,“ řekl Simon Gouldstone.

Britská nadace bojující proti zločinu dále vypsala odměnu 10 tisíc liber (téměř 300 tisíc Kč) za informace vedoucí k dopadení pachatelů.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/britanie-napadeni-utok-valecny-veteran-lupici-brutalni-nemocnice-zraneni-senior-g11-/zahranicni.aspx?c=A181109_101201_zahranicni_pmk

Admin

Všechny příspěvky autora: Admin

Website: http://www.grandmedia.cz

Podobné články

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.